15 Haziran 2006, Perşembe 
Zirve Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü
Etkinlik Programları
Duyurular
Dağcılık Programları
Fotoğraf Galerileri
Etkinlik Raporları
Eğitim Notları ve Faydalı Bilgiler
Yönetim Kurulu
Tüzük
Disiplin Yönetmenliği
Üyelik
Linkler
Bizi Tanıyın
Medyada Zirve Dağcılık
Ziyaretçi Defteri
2. El Malzeme

Tdf
HAVA DURUMU
www.meteor.gov.tr
www.weather.com
Reklam vermek için
oksenol@gmail.com adresinden
irtibata geçebilirsiniz

ZİRVE DAĞCILIK TANITIM :

Merhaba, Hayatı zirve tadında yaşayanlar arasına HOŞ GELDİNİZ…

Genel Merkezi İzmir’de olan Kulübümüz, İstanbul ,Ankara, Bursa, Muğla, Çanakkale ve Gaziantep’ de faliyet göstermektedir.

Eğitim gerektirmeyen Doğa Yürüyüşü, Kültür gezileri, Perşembe etkinlikleri gibi faaliyetlerimize üye olmadan katılmak mümkündür. Ancak kulübümüzü tanıtmak için yaptığımız bu uygulama 3 defaya mahsustur. 3 kez katıldıktan sonra halen üyelik başvurusunu yapmayanlar etkinliklerimize alınmayacaktır. Dağcılık, Kaya tırmanışı, Eğitim v.b etkinliklerimize katılmak isteyenlerin kulübümüze üye olması zorunludur. 

Kulübümüze üye olmak için kulüp yönetiminden alacağınız formu doldurup, 3 adet fotoğraf ve Nüfus Fotokopisini ekleyerek Yönetime teslim etmeniz gerekir. Üye aidatlarımız, 29 Ocak 2005 tarihinde yapılan Genel Kurulumuzda 2005 yılı için aylık 7.-YTL, 2006 yılı için aylık 8.-YTL, öğrenciler için ise 2005 ve 2006 yılları için 5.-YTL olarak belirlenmiştir. Üye olmadan misafir olarak Doğa Yürüyüşlerine katılmak isteyenler, katılacağı il Doğa Yürüyüşü Sorumlusunu arayarak gerekli bilgileri alacak, isim ve sayı bildirecektir. Doğa yürüyüşü için o hafta belirlenen ulaşım katkı bedeline üye olmayanlar 3 YTL ilave ücret ödeyecektir.

Doğa yürüyüşü ve diğer tüm etkinliklerimizde katılımcılar Rehber ve Kulüp Yöneticilerinin uyarı ve hatırlatmalarına aykırı hareket etmeyeceklerdir. Etkinliklere yanında ebeveyni ve gerekli izni olmayan 18 yaşından küçükler katılmayacaktır.

Etkinliklerimiz esnasında çevreye gerekli özen gösterilmekte olup, dolusunu götürdüğümüz her şeyin boşunu ve çöpünü tekrar şehre getirerek evsel atıklar ile birlikte uygun çöp toplama merkezlerine bırakıyoruz.

Etkinliklerimize katılmak arzuya tabii olup, gerek ulaşım gerekse etkinlik süresince meydana gelebilecek kazalardan dolayı kulüp yöneticileri ve rehberlerin hiçbir cezai ve hukuki sorumlulukları yoktur. Sağlık sorunu olanların etkinliklerimize katılmadan önce sağlık kontrolünden geçmeleri ve doğada risk taşıyabilecek türden rahatsızlıkları varsa etkinlik öncesi rehbere bildirmeleri gerekmektedir.

Doğa Yürüyüşlerinde mevsim koşullarına göre; uygun giysiler, yağmurluk, sert tabanlı bot türü yürüyüş ayakkabısı, bere, eldiven, yedek çorap, fener, düdük, bir öğünlük yiyecek ve yeteri kadar su ( yaklaşık 2 litre ) ve enerji verici yiyecekler ( kuru üzüm, incir, kayısı ) taşımaları tavsiye edilir.

Kulüp ile ilgili haberleri zamanında alabilmek için zirvedak mail grubumuza üye olabilirsiniz. Üyelik için  zirvedak-subscribe@yahoogroups.com  adresine boş bir mail atıp, size gelecek cevabı boş olarak yanıtlamanız yeterlidir.

Yönetim Kurullarımız programlarda gelişmelere bağlı olarak değişiklik yapmak zorunda kalabilir. Etkinlik öncesi sorumluları arayarak teyit etmeniz tavsiye edilir.

Güncel bilgileri www.zirvedagcilik.org web sitemizden takip edebilirsiniz.

1997 yılında Orhan Kozan başkanlığında  doğaya gönül vermiş 37 kişinin bir araya gelerek kurduğu Zirve Dağcılık ve Doğa Sporları Gurubu, 2000 yılında  dernekleşmiş ve  Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğünce tescil edilerek kulüp statüsünü almıştır.

Kulübümüzün amacı; Dağcılık ve Doğa sporlarını tanıtıp geliştirmek ve gençleri bu spor dalları içinde eğitip, daha sağlıklı bir beden ve ruh yapısına sahip olmalarını sağlamak, çevre bilincini geliştirerek çevrenin korunmasına katkı sağlamak ve üyeler arasında sevgi, kardeşlik ve dayanışmayı güçlendirmektir.

Kulüp amacımıza uygun olarak, Dağcılık, Doğa Yürüyüşleri,Kaya Tırmanışı, Kampçılık, Dağ Bisikleti, Scuba konularında açılan branşlar ile ilgili aylık ve yıllık  programlar yapılmakta, Temel Eğitim ve İhtisas kursları açılmakta, seminer ve slayt gösterileri  düzenlenmektedir.

Türk Dağ Turizminin gelişmesine yönelik dağcılık etkinlikleri ve doğa sporları organize edilmekte, ülkemizi tanıtmak amacı ile dağ ve doğa sporları kapsamında rehberlik hizmetleri verilmektedir.

Çevre bilincinin yerleşmesi amacı ile üyelerimize yönelik çalışmalar yapılmakta, temizlik kampanyaları düzenlenmekte, her etkinliğimizde doğanın korunması ile ilgili  tüm tedbirler katılımcılara anlatılmaktadır.

Ege Orman Vakfı  ile işbirliği yapılarak Ormansızlaşmayla mücadeleye destek verilmektedir. İlkini 1998 yılında kurduğumuz üç ayrı  Zirve Dağcılık Hatıra Ormanlarında genç  fidanlar yeşermektedir.

17 Ağustos 1999  Marmara Depreminde,  kısa zamanda organize olan kulübümüz, 33 kişilik ekip ve bir kamyon acil ihtiyaç malzemesi ile bölgede kurtarma çalışmalarına katılmıştır.

Özellikle gençlere yönelik etkinliklere önem verilmektedir. Gençlerin boş zamanlarını doğaya, spora ve çevreye ayırarak daha sağlıklı ve verimli olabilmeleri için çalışmalar yapılmaktadır. Bornova Erkek ve Buca Kız Yetiştirme Yurtları yöneticileri ile işbirliği yapılarak, bu yurtlarda barınan ve öğrenimlerini sürdüren gençlerin, üyelerimiz ile birlikte  sıcak bir aile ve arkadaşlık atmosferinde etkinliklere katılımları sağlanmıştır.Ülkemiz  ve bölgemizin sorunları ile ilgili demokratik ve toplumsal  tavır ve eylemlerde kulübümüz, spor kulübü olmasına rağmen bir sivil toplum kuruluşu gibi  yerini almaktadır.

Ormanlara girişin serbest olduğu 15 Ekim ve 15 Mayıs tarihleri arasında her Doğa Yürüyüşlerine devam eden kulübümüz, yaz  ve kış aylarında Dağcılık, Kampçılık, Dağ Bisikleti ve özellikle yaz aylarında Scuba, Rafting ve tekne turları ile   faaliyetlerine yıl boyunca devam etmektedir.

Eylül 2003’ de 18 sporcumuz Türkiye’nin en yüksek 5 dağına (Ağrı, Süphan, Kaçkar, Erciyes, B.Demirkazık) 12 gün içerisinde çıkarak büyük bir başarıya imza atmıştır.Bu faaliyet sırasında Ağrı dağı zirvesine, zirve kutusu ve zirve defteri konarak, Türk dağcılığına armağan edilmiştir.

Ekim 2003’ den bu yana faaliyet gösteren İstanbul temsilciliğimiz yapılanmasını tamamladı ve başarılı etkinliklere (Dağcılık, doğa yürüyüşü, kaya tırmanışı, eğitim vs) imza atıyor.Haziran 2005 de yapılan genel kurul ile şube yönetim kurulu göreve başladı.Türkiye dağcılık tarihinde ilk defa bir spor kulübünün şubesi açılmış oldu.

Temmuz 2004’ de 15 sporcumuz İran’ ın en yüksek iki dağı, Demavent (5671m.) ve Sabalan (4811m.) dağlarına çıkmışlardır.

Ağustos 2004’ de İstanbul şubemizden iki sporcumuz Kırgızistan’daki 7134 metrelik Peak Lenin’de zirve tırmanışı gerçekleştirdiler.Ocak 2005’ de 7 sporcumuz ile Ağrı Kış tırmanışını gerçekleştirdik.

Ekim 2004’ den itibaren Ankara temsilciliğimiz ve Mayıs 2005 den itibaren Bursa ve Muğla temsilciliklerimiz, Ekim 2005’ doen itibaren de Çanakkale ve Gaziantep temsilciliklerimiz  faaliyetlerine başladı.

19 Mayıs 2005’ de Gençlik ve Atatürk’ ü anma bayramı kapsamında 70 sporcumuz ile Erciyes’ e çıkarak Atamızı andık.Temmuz 2005 de 8 sporcumuz ve Ağustos 2005 de 3 sporcumuz ile Iran Demavent’ de idik.

1-5 Ağustos 2005 tarihinde Iğdır tarafından 10 yıldır tırmanışına izin verilmeyen Ağrı dağına 6 sporcumuz ile tırmandık ve D.Beyazıt tarafından inerek, Ağrı transını tamamlayan ender ekiplerden biri olduk.

30 Ağustos 2005 de Zafer bayramında ayni gün içinde 32 zirveye 102 sporcumuz ile çıkarak aziz Atamızı ve şehitlerimizi andık.Zirvelerden aldığımız taş ve topraklar ile 10 Eylül 2005 de yaklaşık 100 kişi, Anıtkabir’ de Atamızın huzurunda saygı duruşunda bulunduk ve Cebeci Askeri Mezarlığında aziz şehitlerimizin mezarlarına zirvelerden aldığımız taş ve toprakları bırakarak bu kutsal görevimizi tamamladık.

İnsanların enerjisini ve kan dolaşımını artırmak, görme duyusunu ve diğer duyuları keskinleştirmek,  kısacası yaşlanmayı durdurmak için kliniklerde ‘Dağ Havası Tedavisi’ uyguladıkları günümüzde;  ZİRVE DAĞCILIK size yaşadığınız kentte her Pazar eşsiz güzelliklerden ve doğanın temiz havasından istifade fırsatını sunuyor.

Dilerseniz haydi hep birlikte sınırsız enerjiye...

Sevgi,  mutluluk, sağlık ve başarının zirvesinde olmanız dileği ile saygılar sunarız.

YÖNETİM  KURULU

Web sitemiz :  www.zirvedagcilik.org

yahoogroup  : zirvedak@yahoogroups.com

(üye olmak için zirvedak-subscribe@yahoogroups.com adresine boş bir mail atmak yeterlidir)

İzmir merkez : Orhan Kozan (YK Bşk)  0532 7627365   iş: 0232 6161250'den 3508   okozan@izmir.tupras.com.tr

Uye Girişi
DAĞCILIK EĞİTİM DOKÜMANLARI
YAZ DAĞCILIĞI
KIŞ DAĞCILIĞI
METEOROLOJİ
KIŞ GİYSİLERİ
KIŞ HASTALIKLARI
ARAMA KURTARMA
ÇIĞ BİLGİSİ
DAĞ KAZALARI

zirvedak haberleşme grubumuza üye olmak icin
zirvedak-subscribe@yahoogroups.com
adresine mail atın yada
tıklayıp yahoo üzerinden üye olun

British Flag German Flag Spanish Flag French Flag Italian Flag
GENEL MERKEZ: Kibris Sehitleri Cad. 1452 sok. No: 2/2 Alsancak / Tel: 0232. 464 09 53 Orhan Kozan Cep: 0532.762 73 65 Ev:0232.342 21 27
                         e-posta: orhan_kozan@yahoo.com
İSTANBUL ŞUBE BAŞKANLIĞI: Şube Başkanı : Oguz Kaan SENOL Cep : 0535 9718706 Is: 0216 5858643 E-mail :oksenol@gmail.com
ANKARA İL TEMSİLCİLİĞİMİZ: İl temsilcisi : Abdullah KOÇ Cep : 0533. 460 92 66 Is : 0312. 231 44 24 E-mail : kocabdullah@yahoo.com
BURSA İL TEMSİLCİLİĞİMİZ: İl temsilcisi : Mustafa AKDEMİR CEP : 0532 246 26 92 E-Mail : makdemir@gokyildiz.com.tr
MUĞLA İL TEMSİLCİLİĞİMİZ: İl temsilcisi : Ferdi TÜRKAN CEP : 0537 320 64 31 E-Mail : ferditurkan@yahoo.com
ÇANAKKALE İL TEMSİLCİLİĞİMİZ: İl temsilcisi : Onur KARPUZ CEP : 0532 601 69 28 E-Mail : info@onurbilgisayar.com.tr
GAZİANTEP İL TEMSİLCİLİĞİMİZ: İl temsilcisi : Burak GÜRER CEP : 0535 566 14 22 E-Mail : burakgurer@yahoo.com